750₺ ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz!
Blog thumbnail

Sadece 3 Ürün İle “Bütünsel Güzellik”

Blog thumbnail in

Son yıllarda güzellik sektörünün önüne geçilemeyen yükselişi ile birlikte, kozmetik ürünlere olan açlığımız da gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Her biri aslında ihtiyaçtan çok birer arzu nesnesine dönüşen kozmetik ürünleri, bir süre sonra bize kendimizi iyi hissetirmekten çok uzaklarda, her gün yeni bir ürüne daha ihtiyacımız varmışçasına, asla tatmin duygusuna izin vermeden bizleri döngünün en hızlı bireyleri haline getirdi. Oysa durup düşündüğümde – en eski güzellik ritüellerinde dahi- cildin ihtiyaç duyduğu şeyler çok basit. İnsandan, doğadan, bitkilerden, yaşadığımız çevreden pek de farksız değil…  Temizlemek ve beslemek.

İçten dışa vuran güzelliğe yani bedenimize dahil ettiğimiz besinlerden ve hayat rutinlerimizden yansıyan kısmına daha sonra bir başka blog postunda geliriz 🙂 Ama söz konusu dışarıdan müdahaleler olduğunda önemli olan ihtiyacı karşılamak ve bu ihtiyaç karşılama durumunu sürdürebilmek. Dürüst olalım kimse 10 aşamalı bir cilt bakım rutinini her gün sabah akşam tekrarlayamaz…

Minimal ihtiyaçlar konusunda anlaşabildiysek şimdi gelelim diğer konuya. Yüzümüze sürdüğümüz kimyasalların hem bedene hem çevreye verdiği zararları tek tek anlatmak istesem muhtemelen kimsenin okuyamayacağı kadar uzun bir blog yazısı yazmış olurum. Önemli olan aslında tek bir nokta var. Hayatta karşımıza çıkan her alanda -tek bir şeye odaklanmadan- bütünsel olarak fayda sağlamaya çalışmak.

Cilt bakımında bunu yapmanın iki yolu var;

İlki çevresel faktörleri düşünerek, kullanacağımız ürünlerin doğal ve sürdürülebilir içerikli kaynaklardan geldiğine emin olmak. Üretimin ilk aşamasından, ambalajlı ürün kullanıcıya ulaşana kadar geçen tüm aşamalarda etik değerleri koruyan ve üretirken bilinçli tüketen markaları tercih etmek.

İkincisi ise cilt bakım rutininizi gerçek bir ritüel haline getirmek. Aromaterapik yağları kullanarak sadece cildinizi beslemiyorsunuz. Aynı zamanda hem ciltten emilimi ile hem de tıbbi bitkilerin kokularını soluyarak, yağların hormonal dengenizi etkilemesine yani mental ve ruhsal iyileşmenize yardımcı olmasına izin vermiş oluyorsunuz.

Akşam rutininizde kullandığınız lavanta yağı hem cildinizi yeniliyor hem de size huzurlu bir uykuya sürüklüyorsa bir insan daha ne isteyebilir ki 🙂

Eudemonia Aromaterapi Koleksiyonundaki ürünler, birbirleriyle karıştırılarak tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde tasarlandı. Detaylı tarifler, farklı ihtiyaçlara yönelik karışımlar zaman içerisinde gelecek elbet ama en minimal yönleriyle bu üçlüyü nasıl kullanabilirim derseniz:
  • Cilt temizliği için, “BASE” yağımızdan 2 damlasını, ıslattığınız makyaj temizleme pamuğuna damlatıp, bu pamukla tüm yüz ve dekolte bölgenizi silerek hem makyajınızı hem de günün kirliliğini cildinizden uzaklaştırabilirsiniz. (“oil cleansing” metodu için de “BASE” yağımızı kullanabilirsiniz.) 

  • Temiz cildinize “BASE” yağımızdan sadece 3-4 damlasını, sabah akşam nemlendirici olarak kullanabilirsiniz. (30ml base yağımızın içine ihtiyacınıza yönelik dilediğiniz uçucu yağlardan 10 damla ekleyerek kendi cilt bakım serumunuzu oluşturabilirsiniz)
  • Göz altı nemlendiricisi olarak 1 damla “BASE” yağ iki gözünüze de yetecektir.
  • Sivilcelerin üzerine 1 damla “Organik Lavanta Uçucu Yağı”mızdan sürebilirsiniz.
  • 30ml “BASE” yağımızın içine, 20 damla dilediğiniz uçucu yağlardan ekleyerek vücut nemlendiricisi, 30 damla ekleyerek de yağ bazlı bir parfüm elde edebilirsiniz.
  • Tırnak ve el bakımı için avucunuzun içine damlattığınız 5 damla “BASE” yağ içine 1 damla “Organik Lavanta Uçucu Yağı”mızdan ekleyip el ve tırnaklara masaj yaparak uygulama yapmak yeterli olacaktır.
  • 1 yemek kaşığı “BASE” yağ içerisine 1 tatlı kaşığı bentonit kil ve 1 damla “Organik Lavanta Uçucu Yağı” ile arındırıcı bir cilt maskesi hazırlayabilirsiniz.
  • “BASE” yağı tek başına kaş ve kirpik serumu olarak kullanabilirsiniz
  • Saçlarınıza dipten uca kadar “BASE” yağdan sürüp yarım saat bekletip yıkarsanız harika bir saç maskesi, duş sonrası avucunuza damlattığınız 5 damla “BASE” yağ içerisine 1 damla paçuli yağı ekleyip, saç uçlarınıza serum olarak sürebilirsiniz.

Ve tüm bu bedensel aktiviteleri gerçekleştirirken, yağların ruhsal ve zihinsel faydalarını da bedene dahil edebiliyor olmak, çabasız ama bütünsel güzelliğin en güzel yanı. ♡

Shopping cart

0

Sepetinizde ürün bulunmuyor.