750₺ ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsiz!
Blog thumbnail

Yeni Ay Ritüelleri

Blog thumbnail in

Ay ritüelleri!

Son dönemin belki de en popüler konseptlerinden bir tanesi. Her şeyden önce dünyaya bu kadar yakın ve bu kadar büyük bir gök cisminine sadece spiritüel anlamlar yüklemektense, fiziki dünyada da bedenimize etkileri olabileceğini ve bu bedensel etkilerin ruha yansıyabileceğini farketmek gerek…

İnancın çok daha ötesinde, topraktan denizlere tüm doğayı kontrolü altına alabilen bu gücün (Ay’ın), başlangıç fazı olan “Yeni Ay” dönemi de, ilhamını doğadan alan ve bu döngüleri hayatına adapte etmek isteyen herkes için ideal bir alan yaratıyor.

Söz konusu ritüeller olduğunda elbette yönlendirilmek, sınırlar koymak, belli bir konsepte bağlı kalmak isteği oluyor ama yıllar içerisindeki deneyimlerimden sonra şunu söyleyebilirim ki; bu işin tek bir doğrusu yok.

Tamamen içinden geldiği gibi, bedeninin-ruhunun-zihninin seni götürdüğü yeri takip ederek, dinleyerek, tanıyarak ihtiyacın olanı vermek en kıymetlisi.

Bu ritüel sırasında Ay ışığını görebileceğin bir yerde olman en makulu. Ay ışığını görme imkanın yoksa bir mumun ışığından da faydalanabilirsin.

Açık havada değilsen camları açıp bulunduğun ortamı önce bir havalandırarak başlayalım. Bu sırada arındırıcı etkisi olan bir tütsü ile (eudemonia cleanse and protect tütsü karışımı) veya sadece bir dal kuru adaçayı yakarak hem enerjisel hemde fiziksel alanda detaylı bir arınma sağlayabilirsin.

Yeni ay, niyet tohumları ekmek, başlangıçlar yapma için ideal bir zaman dilimi. Olmasını istediğin herşeyi, dileklerini, arzularını dilersen bir kağıda yaz dilersen gözlerini kapat ve zihninde canlandır. Hangisi içinden geliyorsa…

Sonrasında niyetlerini içinden tekrar etmeye devam ederken, bu kez boşalan enerji alanını iyi ve güzel olanla doldurmaya başladığımızı da hayal et. Bu kez frekans olarak kuvvetli bitkileri yakarak fiziki alanını da yüksek enerjilerle doldurabilirsin. (eudemonia divine attraction tütsü karışımı) veya lavanta, üzerlik, gül bitkileri kullanılabilir. Tütsü yerine uçucu yağ kullanmak istersen yine bolluk-bereket-aşk titreşimleri kuvvetli yağları buhurdanında yakabilir veya sadece kokusunu soluyabilirsin. (lavanta, gül, tarçın, mür vb.)

Eğer yanında senin için anlamlı bir obje veya doğal taş kristallerin varsa onlar da bu enerji ile dolacak ve sonraki günlerde yanında taşıdığında seni bu “an” da tutabilecek.

Yeni niyet tohumu ekmenin fiziksel alandaki karşılığı olarak gerçekten bir şeyler ekmek, toprakla haşır neşir olmak, yeni bir işe/hobiye başlamak, kendin için bir yemek hazırlamak ve tüketmek de birer seçenek. Hepsini niyetlerini yükleyerek, odaklanarak ve “an” da kalarak yapmak koşuluyla 🙂

Başlangıç enerjisinde olduğumuz için sakin ve dingin yoga akışları, ufak bir meditasyon veya nefes çalışması da bu dönemde tercih edilebilir.

Ne yaparsan yap, hepsinin bütüne şifa olması dileğiyle…

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping cart

0

Sepetinizde ürün bulunmuyor.